Vítězi Faldo Series Czech Championship jsou Luňáčková a Zuska

Sunday 28.06.2015

Vítězi Faldo Series Czech Championship jsou Luňáčková a Zuska

Je dobojováno. Dnes po tří hodině spadl do osmnácté jamky na hřišti v Telči poslední put letošního Faldo Series.
Celý den zahájili v půl deváté odpaly prvních flajtů, ti nejlepší hráči začali startovat až zhruba o hodinu později. Po včerejším kole měli oba lídři po druhém kole - Jiří Zuska mezi chlapci a Františka Luňáčková měli na své nejbližší pronásledovatele náskok shodně čtyř ran. To však ve dnešní větrné loterii nemuselo znamenat vůbec nic. Až na silný vítr, které se nad resortem v Telči honil v nejrůznějších směrech a intenzitách, dnes panovali ideální podmínky pro golf -teploty okolo 20 stupňů a převážně slunečno znamenalo i pro hráče z nižších pater výsledkové tabulky parádní golfovou procházku.
Na čelních příčkách se však bojovalo jako o život.
I přes několik zaváhání stačil náskok z předchozích dnů Františce Luňáčkové k absolutnímu vítězství mezi dívkami bez rozdílu věku před druhou Gabrielou Vítů a třetí Terezou Meleckou.
Mezi chlapci byla situace podobná - obhájce titulu a druhý muž světového i asijského Granfinále Šimon Zach mocně dotahoval na Jiřího Zusku, ale i přes výborný výkon a možná i díky trochu nedostatku štěstí při dlouhých patech stáhl Zuskův náskok na konečné dvě rány a skončil tak celkově druhý. Na třetím místě skončil Patrik Jeřicha.
Takové bylo letošní Faldo Series. Během následujících dní se můžete těšit na bohatou fotogalerii a dokonce i reportáž na ČT4.

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship