Čeští hráči na Grandfinále

Tuesday 22.09.2015

Čeští hráči na Grandfinále

Za týden, přesně 29. září, začíná pro pět českých amatérů a talentů českého golfu, jedna z největších událostí této sezóny, pro mnohé z nich i dosavadní kariéry – Světové Grandfinále Faldo Series na resortu A-Rosa Scharmützelsee. Společnost CZ Golf, která už pátým rokem přiváží do Čech tento špičkový juniorský turnaj, organizuje výjezd pro pět nadějných juniorských hráčů. Pojďme si české hráče a hráčky, kteří si svojí účast mezi elitou vybojovali na červnové české kvalifikaci Faldo Series Czech Championship na resortu v Telči, ve stručnosti představit.
Česká výprava je tradičně velmi početná. Kromě hráčů a hráček, kteří budou poměřovat síly se svými vrstevníky z celého světa, čítá česká ekipa na resortu A-Rosa také vedoucího české výpravy, účastí na několika posledních ročnících Gradfinále prověřeného, Oldu Šámala a také mezinárodního rozhodčího Víťu Štroufa.
Mezi hráči uvidíme kvalifikanty z Telče:
- Suverénní vítězku kategorie dívek 12-16 let, mariánskolázeňský talent Gabrielu Robertu Vítů
- Vítězku kategorie dívek 17-21 let Františku Luňáčkovou patřící spolu se sestrami Marií a Johanou do známého golfové klanu Luňáčkových
- Vítěze kategorie chlapců 12-16 let Jiřího Zusku, absolutního vítěze Faldo Series Czech Championship 2015
- Vítěze kategorie chlapců 17-18 let Jana Bryčku
- Druhého v pořadí kategorie 19-21 let Patrika Jeřichu – vítěz kategorie Šimon Zach si zajistil svojí účast na Grandfinále již v předstihu a to na březnovém turnaji Faldo Series Asia Grandfinal.
Kromě kvalifikantů z telčského turnaje se mezi Čechy na světovém Grandfinále představí i vítěz svojí kategorie z turnaje Faldo Series Slovakia Championship Tomáš Návrata. Naopak finále se neúčastní velká golfová hvězda a druhý muž loňského grandfinále v Greenbrier Šimon Zach, kterému účast na letošním grandfinále a především dlouhá cesta do Německa příliš nezapadá do programu amerického univerzitního týmu Lousville Cardinals, za který v zámoří už bezmála měsíc hraje.
Držíme českým hráčům palce a už brzy si představíme program, který je pro hráče přichystán.

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship