Zpravodajství z prvního kola Grandfinále

Tuesday 29.09.2015

Zpravodajství z prvního kola Grandfinále

První kolo Faldo Series mají hráči za sebou.
Za větrného, ale slunečného počasí, které nad Faldo Course Berlin během dnešního prvního kola vládlo, vykročily české naděje do prvního kola Grandfinále Faldo Series. Opět se potvrdilo, že golf je hra nevyzpytatelná a dokud nepadne míček do osmnácté jamky, nic není jisté.
Své by o tom mohla vyprávět Františka Luňáčková, vítězka telčského Faldo Series v kategorii dívek do 21 let. Prvních devět jamek zahraných za famózních 34 ran (-2) však bylo pokaženo druhou devítkou za 45 ran (+9). V celkovém výsledku +7 a průběžné deváté místo v kategorii.
Opačnou preferenci devítek hřiště Faldo Course měla dnes druhá zástupkyně něžného pohlaví Gabriela Roberta Vítů – vyrovnaná první devítka (39 ran), kterou následovaly hned tři birdie v řadě. Na dvou dalších jamkách se však Gabriela dopustila dvou double bogey, což resultuje celkový výsledek 77 (+5) a nadějné čtvrté místo v kategorii.
Pěkně má do turnaje nakročeno také vítěz z Telče v kategorii chlapců do 17-18 let Jan Bryčka. Soustředěným výkonem bez zbytečných chyb potřeboval na zdolání prvního kola také 77 ran, což jej posunulo na průběžné páté místo svojí kategorie.
Jen o ránu za ním je zástupce v kategorii chlapců v kategorii nejmladších chlapců Jiří Zuska jun., který dnes zahrál solidních 78 ran. 79 ran zapsalo do scorekaret hned trio Čechů – Patrik Jeřicha, Tomáš Návrata a již zmíněná Františka Luňáčková.
Jen pro úplnost dodejme, že lídrem je Angličan Jack Yule (70 ran, -2), následovaný dvěma zástupci amerického golfu – Johnem Pakem a Alyou Abdulghany (oba 71 ran, -1). Skvěle zahráli dva Slováci – Jakub Hrinda a Natálie Hecková jdou zatím v paru a dělí celkové čtvrté místo.
Zítra je na programu druhé kolo a čeští hráči a hráčky budou startovat celé dopoledne: 8.40 hod Gabriela Roberta Vítů; 9.20 hod Františka Luňáčková; 10.40 Jiří Zuska jun.; 11.25 Jan Bryčka; 11.35 Tomáš Návrata a 11.45 hod Patrik Jeřicha.
<foto: Víťa Štrouf>

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship